Skip to content
Eastview
Navbar
Calendar
Rosters
Scores and Standings
Athletic Website
Athletic Registration
Adapted Athletics
Today
October 2021
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
26
27
28
29
30
1
NO SCHOOL
Data Analysis Day
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:30pm
Tennis: G/10A
(Postponed)
4:00pm
Soccer: G/9A
@Eastview High School
4:00pm
Soccer: B/9A
@Eastview High School
4:15pm
Volleyball: G/9B
(Rescheduled)
@Lakeville North High School
Gym: Main
4:15pm
Volleyball: G/9A
(Rescheduled)
@Lakeville North High School
Gym: Main
5:20pm
Soccer: G/10A
@Eastview High School
5:20pm
Soccer: B/10A
@Eastview High School
5:30pm
Volleyball: G/JV
(Rescheduled)
@Lakeville North High School
Gym: Main
5:30pm
Volleyball: G/10A
(Rescheduled)
@Lakeville North High School
Gym: Main
6:00pm - 10:30pm
Football
@West Commons
Lightning FB Feeds - P. Sherwin
7:00pm
Football: V
@Eagan High School
7:00pm
Volleyball: G/V
(Rescheduled)
@Lakeville North High School
Gym: Main
2
7:00am - 8:30am
ACT Test
@
Multiple Location
Danley
7:00am - 2:30pm
ACT Test
@3rd Floor Academic Wing
Danley
7:00am - 5:00pm
Competition Cheerleading
@
Multiple Location
MCCA Cheer Off - Navarro/Walters
9:00am
Volleyball: G/9B
@Andover HS
Gym - Middle
9:00am
Volleyball: G/9A
@Andover HS
Gym - Main
10:00am - 12:00pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
10:00am
Football: JV
@Eastview High School
10:00am
Soccer: G/JV
@Henry Sibley High School
10:00am
Soccer: G/10A
@Henry Sibley High School
12:00pm
Soccer: G/V
@Henry Sibley High School
2:00pm
Soccer: B/V
@Two Rivers
3
1:00pm - 4:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
4:30pm - 6:00pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
4:30pm
Soccer: B/9B
(Rescheduled)
@Eastview High School
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
6:00pm - 8:00pm
Volleyball
@South Gym
Boys - Dehnel
4
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
7:00am - 7:30am
National Honor Society
@Lec C350
Chapter Meetings - Kelly
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:00pm
Football: JV
@Hastings High School
4:00pm
Soccer: G/9A
@Rosemount High School
Rosemount High School - Outdoor - Field 6
4:00pm
Soccer: B/JV
@Eastview High School
Field 7
4:00pm
Soccer: B/9A
@Rosemount High School
Rosemount High School - Outdoor - Field 1 - Turf
5:00pm
Soccer: B/V
@Eastview High School
Thunder Field - Turf 2
5:20pm
Soccer: G/JV
@Eastview High School
Field 7
5:20pm
Soccer: G/10A
@Rosemount High School
Rosemount High School - Outdoor - Field 6
5:20pm
Soccer: B/10A
@Rosemount High School
Rosemount High School - Outdoor - Field 1 - Turf
6:00pm - 7:30pm
Volleyball Meeting
@West Commons
VB Pasta Dinner - Egan
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:00pm
Alpine Skiing
@Lec C250
Preseason Meeting - Zeilon
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
7:00pm
Soccer: G/V
@Eastview High School
Thunder Field - Turf 2
5
TBD
Adapted Soccer PI: V
@Hope Fieldhouse
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Team Tournament
7:00am - 7:30am
National Honor Society
@Lec C350
Chapter Meetings - Kelly
7:30am - 2:25pm
Play Performance
@Performing Arts Center - Eastview
Fall Play - Student Preview
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:40pm - 3:00pm
Step Team
@Lec C350
Franchino
3:00pm
Cross Country: B/V
@Gale Woods Farm-Minnetrista
3:00pm
Cross Country: B/JV
@Gale Woods Farm-Minnetrista
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:15pm
Volleyball: G/9B
@Eastview High School
4:15pm
Volleyball: G/9A
@Eastview High School
5:30pm
Volleyball: G/JV
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
5:30pm
Volleyball: G/10A
@Eastview High School
6:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Falcon Ridge Middle School
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm
Volleyball: G/V
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
6
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Team Tournament
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
7:20am - 7:40am
Best Buddies
@Lec C250
Roe
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 3:30pm
HOSA
@Lec C350
Dye
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 4:00pm
Equity Action Group
@Learning Commons
Hispanic Heritage Month Student Discussion - Hanson
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
3:30pm
Play Performance
@Performing Arts Center - Eastview
Fall Play - Senior Preview
4:00pm
Soccer: G/JV
(Cancelled)
@Burnsville High School
Soccer Field- West
4:30pm
Football: 9A
(Changed)
@Eastview High School
4:30pm - 6:30pm
Soccer Party
@West Commons
Obarski- Girls B-Squad Pizza Party
5:00pm
Soccer: G/V
@Burnsville High School
PATES STADIUM
5:20pm
Soccer: B/JV
@Burnsville High School
Soccer Field- East
5:30pm
Soccer: G/9A
(Rescheduled)
@Eastview High School
Thunder Field - Turf 2
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
BBB Goetz
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:00pm
Baseball Boosters
@Lec C250
T. Strey
7:00pm
Football: 10A
(Cancelled)
@Eastview High School
7:00pm
Soccer: B/V
@Burnsville High School
PATES STADIUM
7:00pm
Soccer: B/9A
(Rescheduled)
@Eastview High School
Thunder Field - Turf 2
7:30pm - 9:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
7
TBD
Adapted Soccer PI: V
2:30pm - 3:30pm
ENV
@Learning Commons
Porterfield
2:30pm - 3:30pm
Mock Trial
@A302
Information Meeting - J Anderson
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:00pm
Cross Country: G/V
@Brooktree Golf Course
The Ev Berg Invitational
4:00pm
Cross Country: G/JV
@Brooktree Golf Course
The Ev Berg Invitational
4:00pm
Football: 9B
(Cancelled)
@Eastview High School
5:00pm - 9:00pm
Parent-Teacher Conferences
7:00pm
Play Performance
@Performing Arts Center - Eastview
Fall Play
8
NO SCHOOL
Parent/Teacher Conferences
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Team Tournament
7:00am - 11:00am
Parent-Teacher Conferences
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
4:00pm
Soccer: G/9A
@Lakeville- Steve Michaud Park
4:00pm
Soccer: G/9A
(Cancelled)
@Eastview High School
4:00pm
Soccer: B/9A
@Eastview High School
5:20pm
Soccer: G/10A
@Eastview High School
5:20pm
Soccer: B/10A
(Cancelled)
@Eastview High School
6:00pm - 10:30pm
Football
@West Commons
Lightning FB Feeds - P. Sherwin
7:00pm
Football: V
@Burnsville High School
PATES STADIUM
7:00pm
Play Performance
@Performing Arts Center - Eastview
Fall Play
9
8:00am - 4:00pm
Debate Tournament
@
Multiple Location
Hering
10:00am
Football: JV
(Cancelled)
@Eastview High School
3:00pm - 5:30pm
Dance Team
@Main Gym - Eastview Full
Raiche
7:00pm
Play Performance
@Performing Arts Center - Eastview
Fall Play
10
1:00pm - 4:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
4:30pm - 6:00pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
5:00pm - 8:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
6:00pm - 8:00pm
Volleyball
@South Gym
Boys - Dehnel
11
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Team Tournament
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
@Hope Fieldhouse
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
6:00pm - 8:00pm
Badminton (Intramural)
@Main Gym - Eastview Full
IM Badminton - Gilson
6:00pm - 7:30pm
Volleyball Meeting
@West Commons
VB Pasta Dinner - Egan
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
6:30pm - 8:00pm
SSC Dance Team Coaches Meeting
@Learning Commons
Percival
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
12
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Team Tournament
2:30pm - 3:15pm
BSU
@Lec C350
J. Hanson
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 11:59pm
Event Set-up
@North Gym
PSAT Set-Up Fulford
2:30pm - 4:00pm
Homecoming Event
@West Commons
Sandwich Service Project - J. Kelly
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 3:30pm
Badminton (Intramural)
@Lec C250
Information Meeting - Gilson
4:15pm
Volleyball: G/9B
@Eastview High School
4:15pm
Volleyball: G/9A
@Eagan High School
5:00pm - 8:00pm
Mock Trial
@Learning Commons
Practice - Oxley
5:00pm
Soccer: B/V
@Eastview High School
Lightning Stadium - Turf 1
5:30pm
Volleyball: G/JV
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
5:30pm
Volleyball: G/10A
@Eastview High School
6:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Falcon Ridge Middle School
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:30pm
HCKY
@Lec C250
Boys - Fulton
7:00pm
Soccer: G/V
@Eastview High School
Lightning Stadium - Turf 1
High Seed
7:00pm
Volleyball: G/V
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
9:00pm - 11:59pm
Event Set-up
@South Gym
PSAT Set-Up Fulford
13
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
@Hope Fieldhouse
12:01am - 2:30pm
PSAT Test
@
Multiple Location
PSAT Test Fulford
7:00am - 7:35am
BSU
@Lec C350
J. Hanson
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 4:30pm
Equity Action Group
@Learning Commons
J. Hanson
2:30pm - 3:30pm
Japanese Club
@
Multiple Location
Moy
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
2:45pm - 3:45pm
Hockey Meeting
@Lec C350
Boys Pre-Season - Fulton
5:15pm
Football: 9A
@East Ridge High School
6:00pm - 9:00pm
Tackle Cancer
@
Multiple Location
Tackle Cancer Dodgeball - Sherwin
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm
Football: 10A
(Cancelled)
@
14
TBD
Adapted Soccer PI: V
@Hope Fieldhouse
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:40pm - 3:15pm
Basketball Meeting
@Lec C350
Girls Pre-Season - Kasper
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:30pm
Soccer: G/V
@Eagan High School
5:00pm - 6:30pm
Basketball
@Main Gym - Eastview Full
Girls Fall - Gill
5:00pm - 8:00pm
Mock Trial
@Learning Commons
Practice - Oxley
6:00pm - 8:00pm
Allegro
@
Multiple Location
Douma
6:30pm - 8:00pm
Basketball
@Main Gym - Eastview Full
Boys Open Gym - Goetz
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
7:30pm
Soccer: B/V
@Eastview High School
Lightning Stadium - Turf 1
15
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Section Individual Trmt
11:00am
Cross Country: G/JV
@Eagan High School
11:35am
Cross Country: B/V
@Eagan High School
Schedule: 10:30 a.m. Coach meeting 11:30 a.m. Girls JV Race (5000 m) - unlimited entrants ...
12:05pm
Cross Country: G/V
@Eagan High School
12:35pm
Cross Country: B/JV
@Eagan High School
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
5:00pm
Volleyball: G/V
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
Two-day Inv'l 10/15 & 16 Entry Fee: $275
5:00pm
Volleyball: G/V
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
Two-day Inv`l 10/15 & 16 Entry Fee: $275
6:00pm - 10:30pm
Football
@West Commons
Lightning FB Feeds - P. Sherwin
6:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Oltman Middle School
Diving Meet
7:00pm
Football: V
@Eastview High School
Lightning Stadium - Turf 1
16
8:00am - 4:00pm
Chess
@B2 Cluster
Mega-Match - Dettmer
8:00am - 4:00pm
Debate Tournament
@
Multiple Location
Hering
8:30am
Volleyball: G/V
@Eastview High School
Main Gym - Eastview Full
Two-day Inv'l 10/15 & 10/16 Entry Fee $275
10:00am
Football: JV
@East Ridge High School
12:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Oltman Middle School
8:00pm - 11:00pm
Homecoming Dance
@
Multiple Location
Franchino/Kelly Set-up at 6:00
17
9:00am - 5:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Robotics Tournament - Hauser
1:00pm - 3:00pm
Badminton (Intramural)
@Main Gym - Eastview Full
IM Badminton - Gilson
4:30pm - 6:00pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
5:00pm - 8:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
6:00pm - 8:00pm
Volleyball
@South Gym
Boys - Dehnel
18
Picture Re-Takes
Franchino
TBD
Tennis: G/V
@High Seed
Section Individual Trmt
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:30pm
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
(Rescheduled)
@Hope Fieldhouse
6:00pm - 8:00pm
Allegro
@
Multiple Location
Douma
6:00pm - 7:00pm
Gymnastics
@Learning Commons
AVEV Gymnastics Preseason Meeting - Barker
6:00pm - 7:30pm
Volleyball Meeting
@West Commons
VB Pasta Dinner - Egan
6:30pm - 9:00pm
Blue Line Club Meeting
@Lec C250
Bergland
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
7:00pm - 8:00pm
Dance Team Boosters
@Lec C350
Raiche/Foster
19
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
4:15pm
Volleyball: G/9B
@Burnsville High School
A11-13 ALL Gyms
4:15pm
Volleyball: G/9A
(Cancelled)
@Burnsville High School
A11-13 ALL Gyms
4:30pm
Football: 9A
@Edina Community Center
5:00pm - 8:00pm
Mock Trial
@Learning Commons
Practice - Oxley
5:00pm
Soccer: B/V
@Eagan High School
5:30pm
Volleyball: G/JV
@Burnsville High School
A11-13 ALL Gyms
5:30pm
Volleyball: G/10A
@Burnsville High School
A11-13 ALL Gyms
6:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Falcon Ridge Middle School
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm
Volleyball: G/V
@Burnsville High School
A11-13 ALL Gyms
20
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
3:00pm - 4:00pm
Football
@West Commons
Grade 9 Pizza Party - Beach
4:30pm
Football: 10A
(Cancelled)
@Edina Community Center
5:30pm - 7:00pm
Basketball
(Changed)
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Gill
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
21
NO SCHOOL
MEA Teacher Conferences
10:00am
Football: JV
(Changed)
@Edina Community Center
10:00am
Football: JV
@Edina Community Center
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
6:00pm - 10:30pm
Football
@West Commons
Lightning FB Feeds - P. Sherwin
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
7:00pm
Football: V
@Eastview High School
Lightning Stadium - Turf 1
22
NO SCHOOL
MEA Teacher Conferences
10:00am
Football: JV
(Changed)
@Edina Community Center
2:00pm
Volleyball: G/V
@Moorhead High School
MHS Gym
2:00pm
Volleyball: G/JV
@Moorhead High School
MHS Fieldhouse - Orange
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
23
7:00am - 8:30am
ACT Test
@
Multiple Location
Danley
7:00am - 2:30pm
ACT Test
@3rd Floor Academic Wing
Danley
7:00am - 10:00am
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
9:00am
Volleyball: G/V
@Moorhead High School
MHS Gym
9:00am
Volleyball: G/JV
@Moorhead High School
MHS Fieldhouse - Orange
24
1:00pm - 4:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
2:00pm - 4:00pm
Badminton (Intramural)
(Changed)
@Main Gym - Eastview Full
IM Badminton - Gilson
4:30pm - 6:00pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
5:00pm - 8:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
6:00pm - 8:00pm
Volleyball
@South Gym
Boys - Dehnel
25
TBD
Soccer: B/V
@TBD
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
@Hope Fieldhouse
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 6:00pm
Musical
@C3 Locker Bay
S. Durocher
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 4:00pm
Dance Team
@Lec C350
Raiche
3:00pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@B1 Locker Bay
B-squad - Raiche
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
6:00pm - 8:00pm
Badminton (Intramural)
@Main Gym - Eastview Full
IM Badminton - Gilson
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
7:00pm - 9:00pm
Dance Team
@Lec C350
Raiche
26
TBD
Adapted Soccer PI: V
@Hope Fieldhouse
TBD
Soccer: B/V
@TBD
TBD
Tennis: G/V
@Baseline Tennis Center
TBD
Volleyball: G/V
@High Seed
7:00am - 3:30pm
College Planning Seminars
@Learning Commons
Senior College Application Genius Hour - Horton
2:00pm - 4:00pm
Flu Vaccine
@Learning Commons
Staff Flu Vaccine - Persigehl
2:30pm - 3:15pm
BSU
@Lec C350
J. Hanson
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 6:00pm
Musical
@C3 Locker Bay
S. Durocher
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 3:30pm
HOSA
@C234
Dye
3:00pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@B1 Locker Bay
B-squad - Raiche
3:00pm - 3:40pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
5:00pm - 8:00pm
Mock Trial
@Learning Commons
Practice - Oxley
6:00pm - 8:00pm
Cross Country
@West Commons
BCC Poster Making - Brandel
6:00pm
Swimming/Diving: G/V
@Shakopee West Middle School
Pool
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
27
TBD
Soccer: B/V
@TBD
TBD
Tennis: G/V
@Baseline Tennis Center
TBD
Z - Adapted Soccer (C.I.): V
@Stillwater Area High School
7:00am - 7:35am
BSU
@Lec C350
J. Hanson
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 6:00pm
Musical
@C3 Locker Bay
S. Durocher
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
3:00pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@B1 Locker Bay
B-squad - Raiche
4:00pm - 9:00pm
Yearbook
@B128
Fornicoia
6:00pm - 7:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
BBB Goetz
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:30pm - 9:30pm
Open Gym
@Main Gym - Eastview Full
GBB - Kasper
28
TBD
Adapted Soccer PI: V
TBD
Cross Country: G/V
@Valleywood Golf Course
TBD
Cross Country: B/V
@Valleywood Golf Course
TBD
Soccer: B/V
@TBD
TBD
Tennis: G/V
@Baseline Tennis Center
TBD
Volleyball: G/V
@High Seed
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 6:00pm
Musical
@C3 Locker Bay
S. Durocher
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
2:45pm - 3:30pm
Football Meeting
@Lec C250
Sherwin
2:45pm - 4:45pm
Step Team
@South Gym
3:00pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@B1 Locker Bay
B-squad - Raiche
5:00pm - 8:00pm
Mock Trial
@Learning Commons
Practice - Oxley
6:00pm - 8:00pm
Allegro
@
Multiple Location
Douma
6:00pm - 7:30pm
Basketball
(Changed)
@Main Gym - Eastview Full
Girls Fall - Gill
6:30pm - 9:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
7:00pm
Band Concert
@Performing Arts Center - Eastview
9th Gr Band Concert - 7:00 & 8:00pm
7:00pm - 9:15pm
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
29
TBD
Tennis: G/V
@Baseline Tennis Center
6:45am - 7:30am
Athlete Captains Council Meeting
@Lec C250
Percival
2:30pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@
Multiple Location
Raiche
2:30pm - 11:59pm
Event Set-up
@
Multiple Location
Play for Patrick Heart Screening - Percival
2:30pm - 6:00pm
Musical
@C3 Locker Bay
S. Durocher
2:30pm - 8:00pm
Wrestling
@Wrestling Room
3:00pm - 6:00pm
Dance Team Practice
@B1 Locker Bay
B-squad - Raiche
7:00pm
Football: V
@Centennial High School
TICKETS MUST BE PURCHASED ONLINE!
30
6:00am - 7:00pm
Heart Screening for Athletes
@
Multiple Location
Play for Patrick - Percival
7:00am - 10:00am
Cheerleading Practice
@North Gym
Navarro
8:00am - 4:00pm
Debate Tournament
@
Multiple Location
Hering
7:00pm - 10:00pm
Event Set-up
@
Multiple Location
Ms. Dance Team - Raiche
31
8:00am - 7:00pm
Miss Dance Team Minnesota
@
Multiple Location
Raiche
1:00pm - 4:00pm
Robotics
@
Multiple Location
Hauser
1
2
3
4
5
6
Collapse Menu
Search
Today
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
View by Type
-All-
Academics
Athletics
Clubs
Fine Arts
Practice Schedules
Community Event
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?