Home
Away
Time | Event | Details |
---|---|---|
11:10am- 12:40pm |
East Commons
Semester Two | |
Semester Two | ||
2:30pm- 6:00pm |
Dance Studio
more.. Raiche | |
Raiche | ||
2:30pm- 4:00pm |
B123
Erickson | |
Erickson | ||
2:30pm- 8:00pm |
Wrestling Room
Habeck | |
Habeck | ||
2:30pm- 5:00pm |
B128
Fornicoia | |
Fornicoia | ||
4:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
4:00pm | vs. Multiple Schools.. | |
4:00pm | vs. Shakopee @ Shakopee High School | |
4:00pm | vs. Shakopee | |
4:15pm | vs. Shakopee @ Shakopee High School | |
4:15pm | vs. Shakopee | |
5:00pm | vs. Shakopee | |
5:00pm | vs. Apple Valley | |
5:00pm | vs. Park | |
5:00pm | Dakota United Adapted vs. New Prague Adapted | |
5:30pm | vs. Shakopee @ Shakopee High School | |
5:30pm | vs. Shakopee | |
6:00pm | Apple Valley/Eastview vs. Rosemount | |
6:30pm- 9:30pm |
North Gym
Navarro | |
Navarro | ||
6:30pm- 9:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
7:00pm | vs. Shakopee @ Shakopee High School | |
7:00pm | vs. Shakopee | |
7:00pm | vs. Apple Valley | |
7:00pm | vs. Park |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:30pm- 6:00pm |
Dance Studio
more.. Raiche | |
Raiche | ||
2:30pm- 8:00pm |
Wrestling Room
Habeck | |
Habeck | ||
2:30pm- 5:00pm |
B128
Fornicoia | |
Fornicoia | ||
4:30pm | Dakota United Adapted vs. South Suburban Adapted | |
6:00pm- 9:00pm |
Lec C250
Roseen | |
Roseen | ||
7:00pm- 10:00pm |
Main Gym - Eastview Full
more.. P. Strey | |
P. Strey |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:30pm- 7:00pm |
Dance Studio
more.. Raiche | |
Raiche | ||
2:30pm- 3:00pm |
Lec C250
Landis | |
Landis | ||
2:30pm- 8:00pm |
Wrestling Room
Habeck | |
Habeck | ||
2:30pm- 5:00pm |
B128
Fornicoia | |
Fornicoia | ||
3:45pm |
(Location Changed) | vs. Multiple Schools.. |
3:45pm |
(Location Changed) | vs. Multiple Schools.. |
4:00pm- 5:00pm |
Lec C250
Raiche | |
Raiche | ||
4:00pm- 5:00pm | Raiche | |
Raiche | ||
4:30pm- 6:30pm |
Athletic Commons
BBB Pasta Dinner - Sagmoen | |
BBB Pasta Dinner - Sagmoen | ||
5:00pm | vs. Apple Valley | |
5:30pm | Burnsville/Farmington/Lakeville Adapted vs. Dakota United Adapted | |
6:00pm- 8:00pm |
Choir Room
more.. Douma | |
Douma | ||
6:30pm- 9:30pm |
North Gym
Navarro | |
Navarro | ||
6:30pm- 9:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
7:00pm | vs. Apple Valley | |
7:00pm | vs. Lakeville North
Streamed at LNPanthers.live Varsity & JV on side-by-side mats: LN vs Eastview 5:30 LN vs Farmington 7:00 | |
Streamed at LNPanthers.live Varsity & JV on side-by-side mats: LN vs Eastview 5:30 LN vs Farmington 7:00 | ||
7:00pm | vs. Lakeville North
Varsity & JV on side-by-side mats: LN vs Eastview 5:30 LN vs Farmington 7:00 | |
Varsity & JV on side-by-side mats: LN vs Eastview 5:30 LN vs Farmington 7:00 |
Time | Event | Details |
---|---|---|
7:30am- 2:30pm | 8th grade choirfest | |
8th grade choirfest | ||
2:30pm- 6:00pm |
Dance Studio
more.. Raiche | |
Raiche | ||
2:30pm- 4:00pm |
B123
Erickson | |
Erickson | ||
2:30pm- 3:30pm |
Lec C350
Prax | |
Prax | ||
2:30pm- 8:00pm |
Wrestling Room
Habeck | |
Habeck | ||
2:30pm- 5:00pm |
B128
Fornicoia | |
Fornicoia | ||
4:00pm | vs. Eagan | |
4:15pm | vs. Eagan | |
4:15pm | vs. Eagan | |
5:00pm | vs. Eagan | |
5:00pm | vs. Eagan | |
5:30pm | vs. Eagan | |
5:30pm | vs. Eagan | |
6:00pm- 9:00pm |
East Commons
Robotics Banquet - Carter | |
Robotics Banquet - Carter | ||
6:00pm | vs. Lakeville South | |
6:15pm- 8:15pm |
West Commons
Boys Hockey - Eernisse | |
Boys Hockey - Eernisse | ||
6:30pm- 9:30pm |
North Gym
Navarro | |
Navarro | ||
6:30pm- 9:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
7:00pm | vs. Eagan | |
7:00pm | vs. Eagan |
Time | Event | Details |
---|---|---|
Apple Valley | ||
Apple Valley | ||
6:00am- 3:30pm |
A2 Cluster
more.. Science Olympiad Regions - Erickson | |
Science Olympiad Regions - Erickson | ||
8:00am- 6:00pm |
Wrestling Room
| |
9:00am- 11:00am |
North Gym
| |
9:00am- 3:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
9:00am | vs. Multiple Schools.. @ Armstrong High School | |
12:00pm | vs. Prior Lake | |
2:00pm | vs. Prior Lake | |
3:30pm- 8:00pm |
West Commons
Girls Hockey Senior Night - Bordson | |
Girls Hockey Senior Night - Bordson | ||
4:00pm | vs. Prior Lake | |
6:00pm | vs. Prior Lake |
Time | Event | Details |
---|---|---|
10:00am- 8:00pm |
Wrestling Room
| |
11:00am- 12:00pm |
Main Office Conference Room
Percival | |
Percival | ||
12:00pm- 1:00pm |
Main Office Conference Room
Percival | |
Percival | ||
12:00pm- 3:00pm |
South Gym
Pitching Clinic - Dwyer | |
Pitching Clinic - Dwyer | ||
12:00pm- 2:00pm |
Dance Studio
Franchino | |
Franchino | ||
1:00pm- 4:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
1:00pm- 4:00pm |
East Commons
Carter | |
Carter |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:30pm- 6:00pm |
Dance Studio
more.. Raiche | |
Raiche | ||
2:30pm- 8:00pm |
Wrestling Room
Habeck | |
Habeck | ||
2:30pm- 5:00pm |
B128
Fornicoia | |
Fornicoia | ||
4:30pm | South Suburban Adapted vs. Dakota United Adapted | |
5:00pm- 6:30pm |
Choir Room
more.. Co-Curr Choir - Douma | |
Co-Curr Choir - Douma | ||
5:00pm- 6:00pm |
Staff Dining
Team Meal - Carlson | |
Team Meal - Carlson | ||
5:30pm | Dakota United Adapted vs. Owatonna Adapted | |
6:00pm- 9:00pm |
West Commons
Gullickson | |
Gullickson | ||
6:30pm- 9:00pm |
B123
Carter | |
Carter | ||
7:00pm | Jazz Showcase & EVHS Concert | |
Jazz Showcase & EVHS Concert | ||
7:00pm- 9:00pm |
Lec C250
Buesgens/Sherwin | |
Buesgens/Sherwin | ||
7:00pm- 10:00pm |
Main Gym - Eastview Full
more.. P. Strey | |
P. Strey |